You are here: Home » Edukacja i wychowanie » Teatr „SURDUS” w OSWG Łucka

Teatr „SURDUS” w OSWG Łucka

Teatr „Surdus” powstał w naszej szkole we wrześniu 2009 roku. Każdy, kto kocha teatr, znajdzie tu coś dla siebie. Przygotowujemy spektakle z tekstem, pantomimę; uczymy się grać na bębnach i tańczyć, ale także tworzyć scenariusze, rekwizyty i kostiumy, zajmować się oświetleniem i nagłośnieniem. Każdego roku uczestniczymy w różnych festiwalach i przeglądach aktorskich, aby doskonalić swój warsztat aktorski, ale nie tylko. Przywozimy z nich trofea – miejsca medalowe i wyróżnienia. Na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Szczecinie za przedstawienie „Chcę tańczyć” otrzymaliśmy I miejsce, a za przedstawienie „Świtezianka” dostaliśmy wyróżnienie za wprowadzenie do przedstawienia muzyki na żywo. Podczas kolejnej edycji tego przeglądu Przeglądu w 2015r., otrzymaliśmy III miejsce za baśń „O Kasi, co niosła ludziom dobro„, a nasz kolega z grupy Amiryan Artash dostał wyróżnienie za grę aktorską. Na II Festiwalu Form Artystycznych w listopadzie 2015 roku, którego byliśmy organizatorem, nasza grupa „Surdus” otrzymała III miejsce za przedstawienie „Szkoła wczoraj, dziś i jutro„, natomiast Artash Amiryan w tej samej kategorii, za pantomimę „Różne wcielenia„, zajął I miejsce.
Na Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Starej Prochowni w Warszawie dostaliśmy II miejsce za przedstawienie „Tajemnicze narodziny”.
Oprócz przeglądów młodzież bierze udział w warsztatach teatralnych w teatrach Studio i Syrena prowadzonych przez profesjonalistów. Mają możliwość podpatrywać pracę aktorów i uczyć się i rozwijać swoją pasję. Obecnie młodzież uczestniczy na warsztatach dramy w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Agnieszka Krupa